Мета виховання — навчити наших дітей обходитися без нас.

                     ( Ернст Легуве (1807—1903, французький письменник)

Ток шоу з географії
Тема "Кожна сторона - то дивина"
Ток-шоу з геграфії Кожна сторона - то д
Microsoft Word Document 64.5 KB

                                            Ток – шоу

                           « Кожна сторона – то дивина»

                    (присвячене державам – сусідам України»)

  1. Відомо, що географією цікавиться більшість населення земної кулі – дорослі і діти, чоловіки і жінки, діячі культури, військові, спортсмени. Відомий український співак Назарій Яремчук закінчив географічний факультет Чернівецького університету.

 

  1. А його колега – зірка югославської естради Івіца  Шерфезі – географічний факультет Загребського університету.

 

  1. Чілійський генерал Аугусто Піночет був професором географії.

 

  1. А видатний американський тенісист , переможець Уімблдонського турніру Артур Еш якось зізнався, що в його житті було лиш два уподобання – теніс і географія.

 

  1. Географія в різноманітних формах присутня в багатьох творах поезії, прози, живопису.

 

  1. Скучив за степом, скучив за лугом,

Скучив за ставом, скучив за гаєм,

Скучив за сином, скучив за другом,

Скучив за матірю, за рідним краєм.

Так писав Василь Стус у холодному засланні

 

 

  1. Тут коло нас така зелена балочка,

Там озеро, не видно йому дна.

Вже прилетіла голуба рибалочка,

Ніс в неї довший, ніж вона.

Писала Ліна Костенко в своїх віршах

 

  1. У наш час прийнято порівнювати Землю з величезним будинком, у якому мешкає понад 6 млрд осіб – представників різних країн. Кожна країна, подібно до квартири у будинку, має свою «адресу» - географічне положення.

 

  1. Сучасний світ дедалі більше підходить під назву «Дім відкритих дверей», у якому кордони стають прозоріші, стосунки людей частіші і тісніші і ми пізнаємо дуже цікаву сторону життя представників інших народів, релігій, цивілізацій.  І тому своє ток – шоу ми сьогодні присвятили державам – сусідам України.

 

  1. В нас на Україні  кажуть:  коли в чужім селі купуватимеш хату, то купуй ту, де добрі сусіди.

 

  1. Не вибирала Україна собі сусідів, але з усіма державами, що її оточують , вона в дружбі щирій живе.

 

  1. Україна! Скільки глибини у цьому співучому слові... Це – золото безмежних полів, бездонна синь чарівних небес. Тихі плеса річок, сині очі озер і ставків. Це безкраї степи і ліси, зелені долини і луки, Карпатські верховини і донецькі простори, біленькі сільські хати і велич міських краєвидів.

Все це – наша Україна.

 

Конкурсна програма
"Міс Школа"
Сценарій конкурсної програми Міс Школа.d
Microsoft Word Document 25.2 KB

        

                Сценарій конкурсної програми  «Міс Школи»

ВЕДУЧИЙ. Доброго дня, дорогі друзі!

ВЕДУЧИЙ. Вас вітає конкурс краси і грації  міс Школи 2012…

ВЕДУЧИЙ. Тож давайте побажаємо конкурсанткам успіху, а нам – трохи терпіння. Хоча , дійсно, не терпиться дізнатися , хто ж стане переможницею нашого конкурсу.

ВЕДУЧА. Одне можемо сказати з упевненістю – всі учасниці конкурсу, без винятку, гідні цього звання!

ВЕДУЧИЙ.А до речі, кажуть, що наші дівчата – найкрасивіші дівчата в Апостолівському районі  (До глядачів) Це правда?

ВЕДУЧА. Ну звичайно! Хіба ти сумніваєшся? Вони найкрасивіші, найрозумніші, найпривабливіші, найталановитіші, найчарівніші…ну справжні принцеси.

ВЕДУЧИЙ. І ДІЙСНО, ЯКА МАЛЕНЬКА ДІВЧИНКА НЕ МРІЄ СТАТИ ПРИНЦЕСОЮ? Напевно, так само мріяли стати принцесами і наші конкурсантки, яківже стали майже дорослими!

ВЕДУЧА. Сьогодні на наших учасниць чекають нелегкі випробування, тому, коли вони з’являться на цій сцені – давайте підбадьоримо їх оплесками!

                         ( на фоні музики)

ВЕДУЧИЙ. Зустрічайте – учасниць конкурсу " Міс  школи 2012».   Першою з’являється учасниця від 11 класу – Лукаш Т., від 10 кл. – Барсукова Н., від 9 кл. – Синичина А., від 8 кл. – Світанько С., від 7 кл – Гончарюк Д., від 5 кл. – Середа Н.

ВЕДУЧИЙ. Наші учасниці мають надійну підтримку, бо підтримують їх хлопчики нашої школи. Привітаймо наших учасниць та їхніх партнерів.

ВЕДУЧА.  Настав час представити журі нашого конкурсу - справжніх експертів і цінителів прекрасного! (представляють по черзі членів журі)

ВЕДУЧИЙ. Отже, журі представлено, конкурсантки на сцені , а це означає, що попереду на нас чекає справжній феєрверк краси в низці конкурсів нашої програми.

ВЕДУЧА. А зараз пропонуємо до вашої уваги перший конкурс "Візитна картка ”, наші учасниці готові представити себе, де  розкажуть про себе, про своє захоплення та свої таланти. Першою розпочинає учасниця від 11 класу     ( і далі всі по черзі)

ВЕДУЧИЙ. Що ж, ви переконалися, що наші конкурсантки – чарівні, привабливі, загадкові, скромні. Тому всі вони будуть нагороджені за номінаціями: міс Чарівність, міс Ніжність, міс Привабливість, міс Скромність, міс Загадковість, міс Весна,  Міс Глядацьких симпатій  і найголовніша міс – міс Школи 2012.

ВЕДУЧА.  А ще буде нагороджена  «Найкрасивіша пара»  і  «Найгалантніший кавалер»

ВЕДУЧА.  А зараз дівчата-учасниці привітають всіх зі святом  8 Березня. А наша найповажніша суддівська колегія в цьому конкурсі оцінює оригінальність  виступу, розкутість дівчат на сцені і, до певної міри, ступінь їхнього ораторського мистецтва!

ВЕДУЧА.  Наші учасниці ретельно готувались до конкурсу. Подивіться, які у них гарні плаття! А зачіски – це дійсно вияв фантазії!

ВЕДУЧА  Зараз оголошується презентація зачіски і плаття

ВЕДУЧА  А тепер трішки лірики і музики. Оголошується пісенний конкурс

ВЕДУЧИЙ    Наші учасниці зараз перепочинуть, а ми проведемо конкурс для мам, які завітали до нас на свято. Кожна мама бере по одній дівчинці і виходять сюди. Конкурс називається «Я малюю свято весни – 8 Березня»

ВЕДУЧА.  Скажи будь ласка, а що таке людська краса?

ВЕДУЧИЙ. Ну, краса... в загальному, це гарна зовнішність людини, досконалі і витончені форми її тіла, гарний одяг, який підкреслює гармонію дивовижного витвору природи і витвору рук людських, вміння себе подати, талант, розум...

ВЕДУЧА Краса – це слово ніжне, яке звучить із милих уст…

ВЕДУЧИЙ. Ми пропонуємо вам дуже красивий конкурс – «Лірично танцювальний», де дійсно ви побачите красу і грацію наших учасників. Конкурс цей проходить знову при підтримці хлопчиків.

ВЕДУЧА. Наші учасниці приготували для вас дуже гарні вірші., які називаються сенкан і присвячені святу 8 Березня.

ВЕДУЧИЙ.  Слідуючий конкурс для дівчат – « Згадкова ромашка» . Дівчата покажуть свою ерудицію, адже вони багато читають і тому багато знають.

 ВЕДУЧА.   І знову конкурс для мам, який називається  «Знайди мене»  Ми мамам завяжемо очі і вони повинні знайти свою дитину.

ВЕДУЧИЙ.  А тепер подивимось,  настільки наші хлопчики уважні до дівчат, знають у що вони одягнені , взуті. Конкурс називається «Попелюшка»

ВЕДУЧА. А ще наші дівчата  вміють гарно та незвично пришиватигудзики

ВЕДУЧИЙ. Шановні наші глядачі! Як ми переконалися на практиці, шлях до зірок не такий вже і простий, за кожною маленькою зірочкою стоїть колосальна робота

 ВЕДУЧА.І навіть коли одного разу наші чарівні конкурсантки долетять у вихорі своєї професії до небес, то сподіваємося, що їм ніколи не доведеться падати в "зоряному дощі ”!

ВЕДУЧА. Послухай,   а ти знаєш, як з’явилася жінка на світ?

ВЕДУЧИЙ. Звичайно. Бог наслав на чоловіка сон, і коли той міцно спав, з ребра Адама зробив Єву.

ВЕДУЧА. А мені відома цілком інша версія. Ось прослухай. Після того як до Бога звернувся чоловік і поскаржився на свою нудьгу, Бог замислився, з чого ж зробити жінку, якщо весь людський матеріал пішов на чоловіка. І тому став створювати жінку з кількох яскравих променів сонця, всіх чарівних фарб зорі, задумливого смутку, краси лебедя, грайливості кошеняти, граційності газелі, притягальної сили магніту.

ВЕДУЧИЙ. Все змішав і додав: в’їдливості мухи, впертості осла, зажерливості акули, ревнощів тигриці, мстивості пантери, кровожерливості п’явки, дурману опіуму та невблаганності стихії.

ВЕДУЧА. Цю жінку Бог вручив чоловікові зі словами: "Бери її такою, якою вона вийшла, і не намагайся її переробити. Зазнавай щастя з нею впродовж життя та терпи муки від неї до самої смерті ”.

ВЕДУЧА. Ця легенда - жарт, але у ній є й доля істини, адже жінка – це одвічний біль і одвічна втіха. Вона може перетворити життя і на рай, і на пекло. А ще вона може з нічого зробити скандал і зварити обід.

ВЕДУЧИЙ. Бо кожна жінка по своїй суті – справжня господиня. Тому ми і пропонуємо до вашої уваги наступний конкурс

ВЕДУЧА  Оголошується конкурс «Смачні рецепти». Дівчатка отримують завдання на картках і  вибирають ті харчі, які потрібні для приготування даної страви, що не потрібно - викреслюють

ВЕДУЧИЙ. Поки дівчата пришивають ґудзики, наші мами знову приймають участь у конкурсі, який ми назвали «Покажи своє личико»

ВЕДУЧИЙ.  Шановні глядачі, дозвольте оголосити цікавий і захоплюючий конкурс із умовною назвою  «Мода ХХІ сторіччя»  або "Мода в умовах кризи ”

ВЕДУЧА    За умовами цього конкурсу, кожна конкурсантка повинна продемонструвати свій костюм, зробивши мінімум затрат.

                     (демонстрація моди, а конкурсантка коментує)

ВЕДУЧИЙ. У результаті підрахунку голосів глядачів буде визначена дівчина, яка стане володаркою титулу "Міс  глядацьких  симпатій ”. Зараз наші помічники пройдуть залом із скриньками для голосування, а ми попросимо вас всіх дружно проголосувати.

Ведучий    Всі конкурси позаду і ми запрошуємо наших учасниць разом з їхніми партнерами на заключний танець

                                 (Всі танцюють повільний танець)

ВЕДУЧА. Оплески нашим Леді! Вони прекрасні!

ВЕДУЧИЙ. Без сумніву, кожна з цих учасниць достойна стати першою.

Але першою є тільки одна, яка сьогодні отримає титул "Міс  Школи 2012”.

 ВЕДУЧИЙ. Отже, дорогі друзі, ми починаємо нагородження чарівних конкурсанток. Слово надається журі

Виступ журі

ВЕДУЧА.Що ж, на жаль, навіть найчудовіший вечір добігає кінця і від його закінчення нас відділяють тільки декілька хвилин. То ж давайте  іще раз привітаємо наших учасниць бурхливими оплесками!

ВЕДУЧА. Шановні наші красуні! Ми вітаємо вас всіх. Нехай щастить вам у житті, чистих рос вам, мудрої думки, краси і нев’янучої вроди. Будьте завжди впевнені у собі і знайте, що кожна з вас – найкраща.

                            Види змагань для проведення конкурсу

                                                «Міс школи»

  1. Презентація

-         Дефіле по коридору  (з хлопчиком)

-         Розкажу про себе

-         Мій талант (показати практично)

  1. Вітання всіх зі святом (форма вітання різна)
  2. Презентація

-         Зачіски

-         Плаття

  1. Конкурс макіяжа (макіяж  роблять хлопці)
  2. Конкурс «Попелюшка»  (з участю хлопців)
  3. Пісенний конкурс (дівчата виконують 1 пісню)
  4. Конкурс «Загадкова ромашка» (відповіді на питання)
  5. Танцювальний конкурс  (з хлопцями)
  6. Конкурс «Господарочки»

-         Пришивання ґудзиків

-         Смачні рецепти (заочне приготування страви за готовими рецептами)

  1. Конкурс «Авангардна мода для дівчат»  (мода ХХІ ст.., представляють моду класи-болільники)
  2. Скласти сенкан про весну, свято 8 Березня
  3. Заключний танцювальний конкурс «На балу»  (з хлопцями, танець повільний, музика для всіх одна)

Нагородження за номінаціями:  міс Чарівність,   міс Ніжність,   міс Привабливість,    міс Скромність,   міс Загадковість,    міс Весна,      міс Школи,   «Найгалантніший кавалер»,    «Найкрасивіша  пара»

 

 

 
Ніч на вокзалі прощання (фрагмент)
Випускний вечір Ніч на вокзалі прощання.
Microsoft Word Document 47.4 KB

                                  Ніч на вокзалі прощання

                                    (випускний вечір 2012р.)

                                    

  1. 1.     Доброго вам вечора, шановні батьки, вчителі, гості ! Ось і настав цей незвичайний день. День святковий, радісний, веселий і сумний водночас. День розставання зі школою, рідними, затишними стінами, гомінкими коридорами, щирими друзями, добрими наставниками, люблячими батьками, рідною домівкою.

 

  1. 2.      Залишились позаду і казково-незвіданий світ пізнання, і щире спілкування, і до болю знайома мелодія  шкільного дзвінка. Все це - позаду. А попереду самостійне життя. Радісно розправляти крила і боляче лишати такі рідні місця, де пролетіло 17 трепетних, неповторних літ.

 

  1. З давніх- давен люди піднімали голову, спрямовуючи свій погляд на зоряне небо. Он Велика Ведмедиця, он Чумацький шлях, а он полетіла в небесній глибині комета, вітаючи нас вогненним хвостом.


 4.  .А он загорілася нова зірочка. Вона така маленька, несмілива ще…


  5.   .В народі кажуть: Загорілись на небі зірочки, то в родинах з’явились діточки


  6. Так-так ! Саме народження дитини віщують зорі.

 

  7.  І ось рік 2012. Маленькі зірочки перетворились у яскраві і прекрасні зорі…
       Які за хвилину з’являться на цій сцені

 

  8. .В шкільній оселі свят завжди багато,
       Де музика лунає, чути спів.
      Але у нас сьогодні надзвичайне свято -
      Ми проводжаємо своїх випускників.

  9. Летять роки, і час нам не вблагати,
      Але у серці кожного минулі ті роки.
      Прийшла пора вручати атестати,
      Вже підросли вчорашні малюки.

 10.Тепер належить їм майбутнє України
       І Їм долати сходинки життя.
       Вони - надія наша, батькам зміна,
       Вони – це наше світле майбуття.



  11.  Для них останній дзвоник продзвенів завзято
         Державна атестація здана.
         Випускників запрошуєм на свято,
         Хай пролунають їхні імена.

        Звучить музика «Город детства» (Стас Пьеха)

 

12. Увага! В святковий зал  виходять випускники 2012 року    Жовтокамянської загальноосвітньої школи.

 

13.Сімя Мельник Світлани   Василівни     радіє і хвилюється за свою випускницю Юлію

      Вона характер має бойовий

      Не ображай – вона дасть здачу

      Життєвий шлях. Він звісно, не легкий

      Та Юлію чека в житті лиш вдача

   

      Вітаємо Юлію Мельник

 

14. Випускником нашої школи поповнилась сьогодні родина Грищенко Олени   Іванівни      

      ЇЇ син Василь, її опора і надія,  сьогодні отримає атестат.

      З роллю голови сімейства він справляється ще й як

      Він господар, все планує, матінку свою шанує

      Він найкращий друг і брат

      Ну і мрія всіх дівчат

 

      Вітаємо Василя Грищенка

 

15. Вітаємо сьогодні родину Сергійчуків Віктора Андрійовича і Тетяни  Йонівни. Школу  

      закінчує їх донька Марина.

       Заряд енергії і бісики в  очах

       Завжди старанна і у всьому лідер

       Маленька мрійниця, до того ж не проста

       Душа у неї також золота

 

      Вітаємо Марину Волобуєву

 

16. Хвилюючий день сьогодні для Нейфельда Володимира  Генріховича    та Світлани  

       Григорівни

      Випускником став їхній син Андрій.

      У нього очі сині, як волошки в житі

      Батькам росте на радість такий син

      Скрізь хоче докопатися до суті

      Він трохи геній, можна так сказать

      Хай вчиться далі, буде більше знати

      І нашу школу буде прославлять

      Вітаємо Андрія Нейфельда

Інтегрований урок з художньої культури, музики, образотворчого мистецтва (фрагмент)

                      5 – 11 класи

Тема: «Краса людської душі»( за творами сучасного українського композитора Олександра Злотника)

Мета:  Показати взаємопроникнення видів мистецтва: художньої культури, музики, живопису; підвести дітей до висновку, що кожен митець застосовує ті засоби художньої виразності, які йому найбільш подобаються;  розвивати вміння «бачити музику», «чути картину», розвивати творчу уяву; виховувати культурного слухача, всебічно розвинену особистість; прищеплювати любов до пісні, музики, що зігріває, підносить на п’єдестал любові, віри, надії кожну душу;  дати зрозуміти, що цей п’єдестал для людської душі – то Божий храм.

Обладнання:портрет композитора, ілюстративний матеріал до пісень, фонограми – мінусовки, музична апаратура

                                            Хід уроку

1.    Сьогодні  в нашій музичній світлиці ми проводимо урок духовності, добра, краси людської душі. Ми обєднали в одне три навчальні предмети: художню культуру, музику і образотворче мистецтво і присвятили це все сучасному українському композитору Олександру Злотнику.  Готували цей урок учні 5, 6, 8, 9, 10,11 класів.

2.    Олександр Злотник – визнаний майстер пісні, один з найталановитіших і найактивніших композиторів в України, та ще делікатна, чуйна людина, хороший товариш, на якого можна покластися в будь-яку життєву негоду.

3.    Він кавалер Міжнародного Ордена Миколи Чудотворця. Одружений, має доньку і сина. Хобі – рибалка. Живе і працює в Києві.

 

 

4.    Олександр Йосипович Злотник народився 15 листопада 1948 року в місті Тараща Київської області. По гороскопу – Скорпіон. Перші муки творчості відчув ще малюком, років в два-три. Вдома майже весь час звучали платівки з записами оперет Кальмана, Штрауса, Дунаєвського, арії,  які малий Сашко вивчив напам'ять, але наспівував їх на власний мотив. Згодом, коли йому виповнилось п'ять років, родина переїхала до Білої Церкви, там і пішов до школи.

 

5.    У другому класі, випадково відвідавши концерт дитячої музичної школи, Олександр побачив як діти грають і співають. Вражений та приголомшений цим, прибіг додому і сказав мамі, що хоче грати на музичному інструменті. Отож, спершу майбутній композитор вчився самотужки грати на баяні, однак поставив інструмент "догори дригом". Природньо, що в нього нічого не вийшло. Тоді батьки найняли вчителя, котрий перше, що зробив, – перевернув баян з "голови" на "ноги": це і було початком творчості Олександра Злотника.

6.    Олександр Йосипович Злотник... Ім'я, яке відоме всій Україні – і не тільки. Для всіх нас Олександр Злотник це, перш за все, – його музика, в яку закохуєшся тільки-но почуєш і яку вже не в змозі забути. Невже серед нас є такі, що не знайомі з нею? Варто поринути у музичний світ пісень Олександра Злотника, що давно вже стали шлягерами і які створено на вірші відомих поетів, які співали і співають чи не усі найвідоміші й найулюбленіші виконавці української естради. Але творчість Олександра Злотника – це не лише пісні (їх понад 2000, серед них – "Родина", "Гай, зелений гай", "Батько і мати", "Свічка", "Маки червоні", "Музиченькі", " Котики вербові", "Неповторність"...), але й безліч творів різних жанрів: опера-дума "Сліпий", балет "Суламіфь", мюзикли (шалений успіх мав перший український мюзикл "Екватор"), симфонічні, камерні, хорові, музика до кінофільмів (близько 50)...

 

7.    Навчався Олександр Злотник в музичному інтернаті ім. М. Лисенка, м. Київ.
Закінчив Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського по класу баяна та диригування. 
Закінчив Одеську державну консерваторію ім. Г. А. Нежданової по класу композиції та теорії музики.
Член спілки композиторів України.
Народний артист України.

 

8.    Сьогодні творчість Олександра Злотника піднялась на найвищий щабель храму високого – любові до рідної України.

 

9.    На слова Григорія Булаха послухайте пісню Олександра Злотника

 

                                 Вишиванка   (6кл.)